אורטל מגן
נטורופתית ורפלקסולוגית

הנטורופתיה הינה גישה הוליסטית לשמירה על אורח חיים בריא, ומבוססת על אוסף של כלים ושיטות טיפול, אשר יונקות הן מעולם המדע והרפואה והן מתחום הרפואה ההוליסטית.

הנטורופתיה מתייחסת לגוף האדם כאל מכלול ולא רק בוחנת בעיות ספציפיות ומחלות פרטניות. במהלך הטיפול הנטורופתי, נתבסס על אמצעיים טבעיים כגון תזונה, פעילות גופנית, צמחי מרפא וכן טיפולים רגשיים וטיפולי מגע.

הטיפול הנטורופתי נועד לסייע בהתגברות על בעיות כגון לחץ דם, כולסטרול, עודף משקל, חוסן איזון הורמונלי, מחלות כרוניות ואחרות, וכן לשמירה על אורח חיים וגוף בריא..

למידע נוסף על תהליך הטיפול, ולקביעת פגישה בקליניקה שלי בתל-אביב – 054-478-4803 או לחצו כאן. 

 

הטיפול הראשון יכלול תשאול מפורט ובעקבותיו נבנה תהליך שינוי הדרגתי ומותאם אישית לכל מטופל.

מאמרים לקריאה נוספת:

דיאטה וירידה במשקל

"אני אוכלת מעט מאוד, שתי פרוסות לחם, קצת גבינה לבנה, כף אורז, ירקות ופירות – אני מרגישה רעבה רוב היום אבל התחושה היא שזה הכל

איך וכמה מים צריך לשתות ביום

מים הם אחד המרכיבים החיוניים והבסיסיים ביותר בחיינו (הדבר נכון לגבי כל בעלי החיים), וללא מים לא נוכל להתקיים יותר מ-3 ימים. הם מהווים יותר

למה כדאי לכם להימנע מאקמול

האקמול הוא משכך כאבים פופולארי. למעשה, "אקמול" הוא רק שם המותג, כאשר המונח המקצועי והמקובל בעולם הוא פרצטמול, אך השם השתרש בארץ ככינוי כללי למשכך

תוספי מזון לאנשים בריאים?

אם תשאלו את מרבית המומחים, הן מתחום הרפואה והן מתחום הנטורופתיה, למרבית האנשים מומלץ כיום לצרוך תוספי מזון מסוימים. נשאלת השאלה, איך יכול להיות שבעבר

 

הנטורופתיה הינה גישה הוליסטית לשמירה על אורח חיים בריא, ומבוססת על אוסף של כלים ושיטות טיפול, אשר יונקות הן מעולם המדע והרפואה והן מתחום הרפואה ההוליסטית.

הנטורופתיה מתייחסת לגוף האדם כאל מכלול ולא רק בוחנת בעיות ספציפיות ומחלות פרטניות. במהלך הטיפול הנטורופתי, נתבסס על אמצעיים טבעיים כגון תזונה, פעילות גופנית, צמחי מרפא וכן טיפולים רגשיים וטיפולי מגע.

הטיפול הנטורופתי נועד לסייע בהתגברות על בעיות כגון לחץ דם, כולסטרול, עודף משקל, חוסן איזון הורמונלי, מחלות כרוניות ואחרות, וכן לשמירה על אורח חיים וגוף בריא.

גוף האדם כמכלול

מטופלים רבים שלי מגיעים אליי בעקבות בעיות כולסטרול שונות. כשזה מגיע לכולסטרול, גם הרפואה הקונבציונאלית מכירה בכך שיש קשר בין אורח החיים והתזונה שלנו לבין רמות כולסטרול גבוהות ובפרט רמות LDL ("הכולסטרול הרע") גבוהות.

אלא שמבחינה מעשית, הפתרון הפשוט והמוכר ביותר שמוצע לסובלים מבעיות כולסטרול הוא תרופות ממשפחת הסטטינים.

בניגוד לרפואה, כנטורופתית הסטטינים יהיו הפתרון האחרון שאציע למטופליי – מדובר בתרופות שלהן תופעות לוואי קשות (כאבי שרירים למשל), אשר פותרות את הבעיה חלקית ומחייבות נטילה של התרופות לאורך כל החיים.

הדרך שאני אציעה למטופליי אולי לא תהיה קלה כמו לקיחת כדורים, אך היא תמנע מהם תופעות לוואי מיותרות ותסייע בפתרון הבעיה מן השורש. הדרך שלי תהיה כמובן בהתאם למצבו של המטופל ותכלול שינוי הדרגתי אך ניכר באורך החיים ובהרגלי התזונה. זה יכלול ריבוי בפעילות גופנית והתבססות על אוכל מזין וטוב לגופנו.

במקרים מסוימים אוסיף גם פורמולות צמחיות לאיזון שיעזרו למטרת איזון זה.

גם הנטורופתיה וגם הרפואה הקונבציונאלית מתייחסות לעניין רפואי (רמות כולסטרול), אך לרוב הפתרון של הנטורופתיה יהיה שונה מזה של הרפואה.

 

נטורופתיה – לא רק ספירת קלוריות

כנערה, במשך שנים רבות הייתי צמחונית אך גם סבלתי מעודף משקל מסויים. כשאמי לקחה אותי לדיאטנית בקופת החולים, נדהמתי לראות בתפריט שהיא רשמה  עבורי גם בשר ועוף.

"אבל אני צמחונית…", פניתי אל הדיאטנית. "כן אני מבינה, אבל אולי תרצי לאכול בשר בכל זאת, אז שיהיה רשום לך", השיבה לי.

מעבר לחוסר הרגישות שאפיינה את התשובה, היה בה גם דבר מה שמאפיין את עולם הדיאטה ככלל: יצירת תפריטים אחידים שלא מתייחסים לסגנון חיים, העדפות, טעמים אישיים וכו'. מעבר לכך, חלק ניכר מדיאטות ההרזייה השונות מובילות לירידה במשקל ללא התייחסות לבריאות שלנו ולערכים התזונתיים שגופנו זקוק להם.

הגישה הנטורופתית לדיאטה ולהרזייה היא שונה בתכלית. נקודת הפתיחה תהיה תמיד מהמצב הנוכחי של המטופל.

אנו נבדוק מה אתם נוהגים לאכול היום, מה סגנון החיים שלכם ומה המזונות שאתם אוהבים ואילו פחות. משם נתחיל בשינוי הדרגתי, תוך הוספת מאכלים מזינים והורדת מקורות מזון שתורמים לנו פחות.

חוץ מהירידה במשקל, נדאג לכך שתצליחו להמשיך בדיאטה לאורך זמן ושתספקו לגופכם את הערכים התזונתיים הדרושים לו – ויטמינים, מינרלים, חלבונים, שומנים בריאים, נוגדי חמצון ועוד.

המטרה ירידה במשקל ושמירה על כך להמשך כל חייכם ולא ירידה דרסטית שתגרום לעלייה כפולה בהמשך.

דיאטה היא אורח חיים וחשוב לעשות שינוי הדרגתי שיהיה נכון וניתן להתמדה.

 

הקשר שבין הגוף לרגש

ייתכן ושמעתם על תופעת הפלציבו –  בניסויים לבחינת יעילותן של תרופות, הממצאים מראים שגם חולים שמקבלים תרופות דמה חסרות כל חומר פעיל ("פלציבו") מציגים שיפור במצבם. לעיתים קורה שבתרופות מסויימות התועלת מתרופת הפלצבו כמעט וזהה לתועלת מהתרופה האמיתית.

זו רק דוגמא אחת שמדגישה את הקשר שבין התחושות והאמונות שלנו (בדוגמא הזו, האמונה שה"תרופה" תעזור לנו) לבין איך שהגוף שלנו מתפקד.

הנטורופתיה רואה חשיבות רבה לתחושות ולרגשות שלנו לשמירה על גופנו ובריאותנו. מהסיבה הזו אני ממליצה למטופליי על פעילויות שעושות להם טוב ריקוד, שחייה, מנוחה בים, טיולים  וכן על טיפולי מגע – עיסוי, שיאצו, רפלקסולוגיה וכו' אשר יעזרו ויסייעו מאוד בירדת המתח והלחץ של היומיום.

ההבנה שהגוף והנפש הם מכלול אחד היא מרכיבה מרכזי בגישה הנטורופתית.

 

איך אוכל לסייע לכם?

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר בכל שאלה או בעיה שמטרידה אתכם ומצריכה עזרה וליווי, בין אם זו בעיה רפואית ספציפית או הבנה שיש מה לשפר בתזונה שלכם.

נתאם פגישה נכיר ונראה איך המסע שלנו ימשיך.

במידה ותרצו בתהליך, אני מבטיחה שלא תלכו בטרם תקבלו את הכלים הדרושים כדי להמשיך לחיים מזינים ונכונים יותר עבורכם.

ליצירת קשר ולקביעת טיפול, לחצו כאן.